Doručenie do 24hDoručenie do 24h Garancia originality a najlepšej cenyGarancia originality a najlepšej ceny Výmena tovaru do 30 dníVýmena tovaru do 30 dní Zľavy až do výšky 80%Zľavy až do výšky 80% Doručenie zdarma nad 100€Doručenie zdarma nad 100€
SlovenskyČesky

Veľkonočné inšpirácie

Vytvorené: 09.04.14

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Každý rok , v marci či apríli, slávime Veľkú noc. Je to najvýznamnejší kresťanský sviatok, pretože oslavujeme zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.

Nechceme však hovoriť o Veľkej noci, ale skôr o jej symboloch. Vedeli ste, prečo je symbolom Veľkej noci vajíčko? Pretože v mnohých kultúrach predstavuje život, plodnosť a vzkriesenie. Preto sa počas Veľkej noci začali vajíčka jesť a ozdobovať. Ďalším symbolom aj v našich končinách je baránok. V kresťanstve je práve baránok jedným zo symbolov Ježiša Krista – baránok obetovaný za spásu sveta. Zajačik, ďalší symbol Veľkej noci, má pôvod v pohanských rituáloch, ktorými oslavovali príchod jari. Podobne je tomu aj pri dôverne známom korbáči. Či už slávite veľkonočné sviatky podľa kresťanských zvykov, alebo nie, ponúkame vám niekoľko krásnych inšpirácií. Tu sú:

 

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Otvoriť panel
Newsletter
Nepremeškaj
najvýhodnejšie
ponuky
Buď ako prvý
informovaný
o novinkách,
akciách a zľavách

Next 176