Doručenie do 24hDoručenie do 24h Garancia originality a najlepšej cenyGarancia originality a najlepšej ceny Výmena tovaru do 30 dníVýmena tovaru do 30 dní Zľavy až do výšky 80%Zľavy až do výšky 80% Doručenie zdarma nad 100€Doručenie zdarma nad 100€
SlovenskyČesky

Poškodené nechty? Ako sa o ne starať

Vytvorené: 11.04.14

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

V dnešnej dobe je priam nutnosťou mať pekne upravené nechty. Nie, nemusíte hneď bežať do salónu a dať si nalepiť tie umelé. V móde je stále decentná francúzska manikúra. Čo však v prípade, ak máte poškodené nechty? Tu je niekoľko rád.

 

Pozor na chemikálie

Umývacie prostriedky na riad, okná, nábytok či podlahu poškodzujú nielen pokožku rúk, ale aj nechty. Ak práve vypozorujete poškodenie nechtov po použitý rôznych saponátov, neváhajte ani chvíľu a bežte si kúpiť gumené rukavice. Okrem toho myslite aj na starostlivosť o ruky a nechty v podobe výživového krému s vitamínmi. Pre zdravé nechty je dôležité železo – na lámavé nechty, zinok – na biele škvrny či zapálené nechtové lôžko a B12 – na suché a tmavé nechty.

Biele škvrny na nechtoch

Ako sme už spomínali, ak vás trápia biele škvrny na nechtoch, dodajte telu zinok. Tieto škvrny sa netvoria vplyvom nejakej choroby, ale miernym poškodením nechtovej platničky. Stať sa to môže pri údere, ale aj pri manikúre. Biele škvrnky na nazývajú leukonychie a vzniknúť môžu aj ako alergická reakcia na lak. Vzniknutých bielych škvrniek sa nijako nezbavíte, musia len odrásť.

Žlté nechty

Ak vás trápia zažltnuté nechty, môže to mať niekoľko príčin. Tá najznámejšia je asi fajčenie. Ďalšou príčinou môže byť použitie červeného laku na nechty. Pozor však, žlté nechty môže spôsobiť aj porucha obličiek, dýchacieho systému, dokonca sa vyskytujú aj u ľudí s HIV či u tých, ktorí užívajú tetracyklínové antibiotiká. Ak chcete odstrániť tento problém, najskôr musíte zistiť, čo ho spôsobuje.

 

Ako sa teda starať o nechty, aby boli krásne?

Nechty si najprv upravte

Všetky nechty by mali byť rovnakej dĺžky a tvaru. Pokiaľ teda máte polámané a poničené nechty, skráťte ich na minimum a jemne zapilníkujte.

Pilníkovanie

Používajte jemný, papierový pilník. Pokiaľ sú vaše nechty naozaj veľmi oslabené a lámavé, používajte sklenený pilník. Naopak, vyhýbajte sa pilníkom kovovým. Pilník majte vždy pri sebe, v kabelke, v kancelárii, tak pri poškodení, zlomení nechty môžete hneď zasiahnuť.

Krémy

Dôležitá pri starostlivosti o nechty je hydratácia. Používajte každý deň kvalitný krém na ruky s obsahom vitamínov. Pokiaľ máte popraskané nechtové lôžko, používajte aj krém špeciálne určený na ošetrovanie tejto časti. Raz za týždeň si doprajte zábal na celé ruky, alebo navštívte nechtové štúdio, kde vám urobia kompletnú manikúru.

Laky

Používajte v prvom rade kvalitný podkladový lak. Vaše nechty budú nielen pevnejšie, ale aj menej štiepavé a nebudú po použití farebného laku žltnúť. Tieto laky obsahujú vitamíny či proteíny, ktoré tiež pomáhajú vašim nechtom. Pozor však, klasický priesvitný lak nie je podkladový! Samozrejme, na podkladový lak používajte kvalitný vrchný lak.

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Otvoriť panel
Newsletter
Nepremeškaj
najvýhodnejšie
ponuky
Buď ako prvý
informovaný
o novinkách,
akciách a zľavách

Next 176