Doručenie do 24hDoručenie do 24h Garancia originality a najlepšej cenyGarancia originality a najlepšej ceny Výmena tovaru do 30 dníVýmena tovaru do 30 dní Zľavy až do výšky 80%Zľavy až do výšky 80% Doručenie zdarma nad 100€Doručenie zdarma nad 100€
SlovenskyČesky

Máte spomalený metabolizmus? Takto ho zrýchlite!

Vytvorené: 28.07.14

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Ale ako zistíte, čo váš metabolizmus dokáže? Skúste si zaspomínať. Keď ste boli dieťa, mali ste radšej šprint, ktorý vás síce unavil, ale zase ste sa rýchlo prebrali? V takomto prípade spaľuje váš metabolizmus lepšie cukry. Ak ste však ako dieťa uprednostňovali vytrvalostné športy, či dlhé túry, pravdepodobne váš metabolizmus lepšie spaľuje tuky.

Týmto zistením budete vedieť, čoho sa máte vyvarovať a naopak, čo sa vám až tak neukladá na bokoch a bruchu.

Ako zrýchliť metabolizmus?

Či už ste taký, alebo taký typ, rýchly metabolizmus vám pomôže udržať sa vo forme. Preto sme pre vás vybrali niekoľko rád:

 

  1. Jedzte pravidelne, menšie porcie

Ideálne je raňajkovať, desiatovať, obedovať, olovrantovať a večerať v rovnakom čase každý deň (jesť každé 2 až 3 hodiny). Nesmiete sa však prepchávať do prasknutia. Telo si na takýto režim zvykne a nebude „robiť zásoby“, pre istotu.

  1. Ryba denne

Doprajte si denne prísun omega 3 mastných kyselín. Vďaka nim sa zrýchli váš metabolizmus až o neuveriteľných 25 percent. Ideálne, samozrejme, prijíma omega 3 kyseliny v prirodzenej forme, teda jesť ryby.

  1. Pozor na stres

Nie, nechceme hovoriť o tom, že stres je spúšťačom mnohých chorôb, ale naopak o tom, že metabolizmus začína fungovať „na plné obrátky“, keď sa náš organizmus upokojí, to znamená, nerozrušujte sa zbytočne.

  1. Cvičenie

Teraz asi nepovieme nič nové, ale teda: cvičením zrýchlite metabolizmus. Ak sa však upriamite na stehná a zadok, zrýchlite metabolizmus viac. Ide totiž o to, že čím väčšie svaly posilňujete, tým rýchlejší metabolizmus bude.

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Otvoriť panel
Newsletter
Nepremeškaj
najvýhodnejšie
ponuky
Buď ako prvý
informovaný
o novinkách,
akciách a zľavách

Next 176