Doručenie do 24hDoručenie do 24h Garancia originality a najlepšej cenyGarancia originality a najlepšej ceny Výmena tovaru do 30 dníVýmena tovaru do 30 dní Zľavy až do výšky 80%Zľavy až do výšky 80% Doručenie zdarma nad 100€Doručenie zdarma nad 100€
SlovenskyČesky

Kto určuje čo sa nosí ?

Vytvorené: 03.01.13

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Kto určuje čo sa nosí ?


S príchodom Nového roka všetci prehodnocujeme predchádzajúce obdobia, úspechy, neúspechy, dávame si nové predsavzatia, ciele, premýšľame nad tým čo by sme v Novom roku chceli zmeniť, zlepšiť, a to či už v životnom štýle, práci alebo v našom výzore. Neoddeliteľnou súčasťou nášho výzoru je naše oblečenie. Nie pre nič za nič sa vraví šaty robia človeka.


Pre mnohých z nás je móda a krása doslova ako posadnutosť. Ak do tejto skupiny patríte aj vy, tak potom je vysoká pravdepodobnosť, že trávite značné množstvo času snahou o to, aby čokoľvek čo si dáte na seba bolo módne. V minulosti bola móda vyhradená pre ľudí, ktorí pracovali v móde, v skutočnosti sa netýkala širokej verejnosti. S meniacou sa dobou sa čím ďalej viacej žien ale aj mužov začalo zaoberať tým, či je ich oblečenie módne, trendy, či sa to nosí.

Viete kto  určuje čo je trendy, a rozhoduje o tom čo je v móde, čo je považované za pekné, čo sa stane hitom a čo všetci potom nosíme?
Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo sa  niektoré farby, štýly, doplnky, ktoré by sme si nikdy predtým ani len nevšimli a už vôbec na seba nedali náhle stali obľúbenými medzi všetkými okolo Vás?

 

Módni návrhári a módne legendy ako Prada, Gucci a Chanel, razia cestu v ovplyvňovaní vnímania módy. Títo návrhári vytvárajú a udávajú trendy v móde a sú schopní získať široké obecenstvo prostredníctvom svojej značky, módnych prehliadok, výstav, časopisov a fotografií, ktoré prezentujú ich kolekcie a najnovšie výmysly. Aj keď niektoré z ich kúskov sa môžu zdať šokujúce a nenositeľné, značky priťahujú ľudí  a tí si prispôsobujú ich dizajny na bežné nosenie.

Nárast masmediálnej komunikácie takisto výrazne prispel k rozvoju zmyslu pre módu. Ľudia  nasledujú to čo vidia v populárnych televíznych reláciách, filmoch, časopisoch a takisto pozorne sledujú celebrity a riadia sa ich módnymi trendmi, chcú sa podobať svojím idolom. Každá žena chce byť krásna a vyzerať ako  Hollywoodska hviezda  Napríklad, šaty, ktoré mali oblečené celebrity ako Jennifer Lopez alebo Kate Hudson, prílákajú toľko mediálnej pozornosti, že sa stanú okamžite trendom. Top hviezdy, ako Jessica Simpson a Lady Gaga, sú na čele módnej scény, neustále ovplyvňujú a prinášajú nové módne trendy.

V týchto dňoch sa veľa žien i mužov usiluje o uznanie okolia práve prostredníctvom svojho oblečenia, „outfitu“. Väčšina našich činov a prejavov je ovplyvnená tým, čo si ostatní môžu o nás myslieť, viac ako tým v čom sa cítime pohodlne. Aj keď niektorí módny lídri radia ľuďom, že by mali nosiť to čo im je  pohodlné a nevenovať pozornosť tomu čo si ostatní myslia, len  málo ľudí má dosť odvahy ignorovať intenzívnu verejnú kontrolu. Napriek tomu sú medzi nami aj racionálni spotrebitelia, ktorí pozerajú predovšetkým na pohodlie a kvalitu ich oblečenia a uprednostnia tieto parametre pred módnosťou a tým čo je trendy. Iní berú svoj odev ako formu výtvarného prejavu, ktorý informuje ostatných o ich myšlienkach, životnom presvedčení a postojoch.

Prekvapivo práve títo zákazníci, nútia módnych dizajnérov meniť trendy. Módni návrhári sú nútení sledovať ich preferencie a formovať dizajny požiadavkám trhu. Koniec koncov, je to zákazník, kto rozhoduje v slobodnom trhovom hospodárstve. Každý sa sám za seba rozhoduje o tom čo chce nosiť a ktoré kritérium preváži. Len štýl, ktorý odráža presvedčenie nositeľa a v ktorom sa cíti pohodlne bude skutočne módny. Tak nebojte sa siahnuť po kúskoch veci v ktorých sa cítite dobre. :)

Mnoho takýchto kúskov nájdete aj na stránkach www.outlet24.sk.

Kto určuje čo sa nosí ?Kto určuje čo sa nosí ?

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Otvoriť panel
Newsletter
Nepremeškaj
najvýhodnejšie
ponuky
Buď ako prvý
informovaný
o novinkách,
akciách a zľavách

Next 176