Doručenie do 24hDoručenie do 24h Garancia originality a najlepšej cenyGarancia originality a najlepšej ceny Výmena tovaru do 30 dníVýmena tovaru do 30 dní Zľavy až do výšky 80%Zľavy až do výšky 80% Doručenie zdarma nad 100€Doručenie zdarma nad 100€
SlovenskyČesky

Fakty, ktoré ste o móde netušili

Vytvorené: 15.08.14

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Móda je úchvatná, fascinujúca a nestarnúca. Pozri týchto 7 neskutočných faktov, ktoré si o nej nevedela, aj keď ju tak miluješ.

Najbohatší návrhár

Najbohatším módnym návrhárom je taliansky návrhár Giorgio Armani. Odevy, hodinky, parfumy, tovar pre domácnosť a hotely – to všetko nesie jeho meno. Jeho majetok sa odhaduje na neuveriteľných 5 300 000 000 dolárov (3,3 miliardy libier). Pche!

Najväčšia módna prehliadka

Podľa  Guinnessovej knihy rekordov bola najväčšia prehliadka, čo sa počtu divákov týka, prehliadka Victoria´s Secret Fashion Show, ktorá sa konala v Cannes 18. mája 2000 a sledovalo ju viac ako dva milióny ľudí po celom svete, ktorí sú prihlásení na VictoriasSecret.com. Na móle sa vtedy predviedli modelky ako Tyra Banks, Karen Mulder a Stephanie Seymour a moderátorského žezla sa ujala Elizabeth Taylor a Elton John.

Najstaršia profesionálna modelka:

Najstaršou profesionálnou modelkou je podľa knihy rekordov Daphne Self (UK), ktorá oslávila už svoje 86 narodeniny. Kariére modelky sa venuje viac ako 60 rokov a predvádzala a pracovala pre Dolce & Gabbana, Gap, Nivea, Olay, Tata-naka a Michiko Koshino. Fotky tejto modelky boli uverejnené vo Vogue či Marie Claire a spolupracovala s takými módnymi fotografmi ako Mario Testino, Nick Knight či David Bailey.

Najväčšie módne zastúpenie:

Benetton Group predáva zákazníkom vo viac než 120 krajinách prostredníctvom 6 000  predajní a firiem. Benetton predá približne 150 miliónov odevov za rok. Máš aj ty nejaký ich kúsok?

 

60 ľudí v gaťkách

Toto je trochu uletený rekord, avšak s ušľachtilým cieľom. Napoly vyzlečení ľudia sa natlačili do veľkých gatiek v uliciach Londýna, aby upozornili na chudobu a zlé pracovné podmienky v módnom priemysle. Samozrejme, boli zapísaní do Guinnessky. Kde skončili gaťky, netušíme.

Sárí za sto litrov

Najdrahšie sárí, za 100 000 dolárov vyrobila spoločnosť The Chennai silks. A prečo je také drahé? Nuž, tradičný hodváb je zdobený zlatom, diamantmi, rubínmi a inými drahými kameňmi. No nekúp to!

Módna ikona Barbie

Kto by nepoznal, a možno aj nemiloval, bábiku Barbie??? Táto pani to však trošíčku prehnala a zadovážila si ich hneď 15 000 kusov (rôznych, samozrejme). Ak by ste sa chceli pohrať, navštívte v Nemecku Bettinu Dorfmann – majiteľku najväčšej zbierky bábik Barbie.

 

Foto a info zdroj internet

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Otvoriť panel
Newsletter
Nepremeškaj
najvýhodnejšie
ponuky
Buď ako prvý
informovaný
o novinkách,
akciách a zľavách

Next 176