Doručenie do 24hDoručenie do 24h Garancia originality a najlepšej cenyGarancia originality a najlepšej ceny Výmena tovaru do 30 dníVýmena tovaru do 30 dní Zľavy až do výšky 80%Zľavy až do výšky 80% Doručenie zdarma nad 100€Doručenie zdarma nad 100€
SlovenskyČesky

Ako skombinovať oblečenie v šatníku

Vytvorené: 14.03.14

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Mnohé z nás nakupujeme „bezhlavo“. Ideme po obchode či nákupnom centre, niečo sa nám zapáči, tak si to proste kúpime. Alebo si niekedy urobíme radosť novým kúskom. Málokedy však rozmýšľame nad tým, k čomu to budeme nosiť (maximálne si povieme, top k rifliam) a už vôbec nemyslíme na celý komplet oblečenie, od spodnej bielizne po kabát. Preto vám ponúkame návod, ako si zladiť niektoré kúsky vo svojom šatníku. Ako na to?

1. Roztriediť oblečenie

Prvé, čo by ste mali urobiť je roztriediť si oblečenie. A to tak, že postupne budete zo skríň a zásuviek vyberať oblečenie a to, ktoré vám je malé, je deravé, fľakaté, vyšúchané, vyžmolené...jednoducho vyhodíte. Buď na kopu, ktorú presuniete do kolónky „Oblečenie na záhradu“ alebo jednoducho do kolónky „handra na utretie prachu“.

2. Prehľad

Oblečenie, ktoré vám ostalo, teraz porozkladajte po izbe, na posteľ rozprestrite topy, svetre, tričká, blúzy, kabáty zaveste na skrine, topánky porozkladajte na zem, nohavice, sukne, šaty tiež zaveste niekde po izbe, aby ste na všetko dobre videli, aby ste na nič nezabudli. Rovnako si pripravte na viditeľné miesto bižutériu – náhrdelníky, náramky, náušnice, prstene, ak ich zvyknete striedať. Nezabudnite ani na pokrývky hlavy – čiapky, klobúky a, samozrejme, dôležité sú aj šatky, šále i opasky a kabelky. VŠETKO majte na očiach!

3. Skladanie základu

Ak už máte všetko pekne pripravené, ideme skladať. Najprv si vytvorte základ, a teda top, blúzka, pulóver, košeľa + spodok, a teda nohavice, legíny alebo sukňa. Oba kúsky k sebe priložte, prípadne položte na posteľ. Pridajte opasok, možno aj dva tenšie, náramky, retiazku na krk, alebo väčší náhrdelník... Jednoducho začnite postupne kombinovať. Myslite pritom na farebné kombinácie, ale aj kontrasty, látky – niekedy je pekná jemná látka na sukni či nohaviciach s hrubšou pleteninou, skúste k sebe priložiť dva kúsky, ktoré si myslíte, že sa k sebe nehodia a dotvorte ich doplnkami... Myslite aj na príležitosť - kam oblečenie budete nosiť, do práce, školy, na voľný čas...

4. Dotvorenie základu

Pokiaľ už máte vybratý základ, postupujte ďalej. Doplňte kabelku, šatku či šál, sako - bundu – kabát a, samozrejme, obuv. Všetky kúsky si položte na posteľ, akoby ste ich mali oblečené. Skúste si takto pripravené oblečenie zavesiť na vešiak, pozrieť sa na neho z diaľky, dotvoriť ho, experimentovať, vymeniť šál, dať inú kabelku, iné topánky...

Vyskúšajte napríklad spojiť dva tenké pulóvre a na jednom z nich vyhrnúť rukávy, aby spodný „vykukoval“, podobne môžete vrstviť aj košele a tričká, dve tričká či tiekla a pulóvre s gombíkovým zapínaním. Nohavice mierne vyhrňte, šaty doplňte pulóvrom a kabelkou...

5. Konečná fáza

Ak ste už s výsledkom spokojná, môžete si ho vyskúšať. Takto pripravený outfit si spolu zaveste na vešiak a šup s ním do skrine. Všetko však dajte spolu, nezabudnite na doplnky, kabelku a dole do skrine priložte aj obuv. Takto nezabudnete, ako ste jednotlivé kúsky skombinovali. Módny tvorcovia si pomáhajú aj fotkami. Môžete si skombinované oblečenie odfotiť a fotku priložiť k vešiaku.

6. Ďalšie kombinácie

Rovnakým spôsobom môžete postupovať aj s ďalšími kúskami oblečenia. Samozrejme, viac kúskov sa vám bude prelínať, napríklad kabát alebo čižmy či nohavice. Nevadí! Môžete si na vešiak do skrine pripraviť len košeľu – sveter, opasok, kabelku, náušnice či náramok. K nim potom môžete striedať rifle či vašu obľúbenú sukňu.

7. Výhody

Výhodou takto pripravených kúskov je nielen to, že ich máte prehľadne uložené, ale viete sa rýchlo obliecť a pri skladaní ľahko zistíte, čo vám v šatníku chýba- napríklad k hnedému pulóvru a hnedej sukni by sa hodila béžová blúza a dva tenké béžové opasky. Zistíte aj to, že v skrini máte kúsok, ktorý vám s ničím nesedí. Buď sa ho zbavíte, alebo k nemu niečo dokúpite. Pri tejto príležitosti urobíte „prievan“ v šatníku, takže natrafíte na kúsky, na ktoré ste už dávno zabudli. Nezabudnite však tvoriť, kombinovať, miešať a dopĺňať!

Foto zdroj internet.

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Otvoriť panel
Newsletter
Nepremeškaj
najvýhodnejšie
ponuky
Buď ako prvý
informovaný
o novinkách,
akciách a zľavách

Next 176