Doručenie do 24hDoručenie do 24h Garancia originality a najlepšej cenyGarancia originality a najlepšej ceny Výmena tovaru do 30 dníVýmena tovaru do 30 dní Zľavy až do výšky 80%Zľavy až do výšky 80% Doručenie zdarma nad 100€Doručenie zdarma nad 100€
SlovenskyČesky

Ako sa chrániť pred slnkom? Toto ste isto nevedeli

Vytvorené: 17.07.14

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Každý z nás, kto vyráža počas leta k moru, myslí (teda aspoň dúfame) na ochranu pred slnečnými lúčmi, a to v podobe opaľovacieho krému s vysokým UV faktorom. Mnohí z nás však zabúdajú, že aj u nás svieti ostré slnko. Pri kúpaní či behaní na záhrade často na túto ochranu zabúdajú. Nechceme vás strašiť, ale melanóm je jedným z najzhubnejších nádorov, a preto ho netreba podceňovať. Okrem neustále sa zvyšujúceho počtu melanómov sa zvyšuje aj počet alergií na slnko.

4 pravidlá správneho opaľovania

  1. Kupujte si opaľovacie krémy s faktorom vyšším ako je 20. Pokiaľ máte tmavšiu pleť, od začiatku leta, a taktiež na dovolenke sa natierajte s krémom s faktorom 20. Na konci dovolenky môžete používať krém s faktorom 15. Pokiaľ je vaša pleť svetlá, nepoužívajte ochranný faktor nižší ako 50. Krém s takýmto faktorom je vhodný aj pre deti.

 

  1. Krém s ochranným faktorom nanášajte 20 minút pred slnením, pretože až po tejto dobe začne pôsobiť fotoprotekcia. Ochrana následne trvá asi 4 hodiny, záleží však na vašej aktivite. Ak sa často kúpete, treba sa natierať už po dvoch hodinách.

Postavte sa na pláži na slnko a ak je váš tieň menší než vy, zalezte do chládku.

  1. Nezabúdajte natierať aj uši, zadnú stranu nôh a rúk, pokiaľ máte krátke či vypnuté vlasy, tak aj krk či priehlavky na nohách. Samozrejmosťou je neslniť sa v čase od 11.00 do 15.00 hodiny. Ak si poviete, že nebudete stále kukať na hodiny, máme pre vás jednoduchý trik. Postavte sa na pláži na slnko a ak je váš tieň menší než vy, zalezte do chládku.

Človek by na jedno namazanie mal použiť približne sedem lyžíc opaľovacieho krému.

  1. Nepoužívajte staré krémy! Ak vám z minulého leta ostal krém s vysokým UV faktorom a vy ho chcete tohto roku zužitkovať, nerobte to. Ochranné látky v ňom už nemusia fungovať. A ešte jedna rada. Človek by na jedno namazanie mal použiť približne sedem lyžíc opaľovacieho krému, aby bola ochrana účinná.

Pokiaľ vyrážate k moru, alebo len na kúpalisko, myslite aj na starostlivosť po opaľovaní. Vyberte si gél či mlieko s panthenolom, ktorí upokojí vašu červenú pokožku.

Opálenie nie je pre krásu

Pokiaľ si myslíte, že opaľovanie je len pre ten nádherný efekt, mýlite sa. Ide o to, že UV žiarenie stimuluje kožné bunky. Tie sa však aktivujú iba pri nebezpečenstve. Zhnednú, čím vytvoria akýsi kryt, ktorý chráni ich jadro. Zhnednutie je teda akási ochrana buniek pre nebezpečným žiarením.

 

 

Foto zdroj: http://3.bp.blogspot.com/

Predchádzajúci | Nasledujúci | Späť na zoznam článkov

Otvoriť panel
Newsletter
Nepremeškaj
najvýhodnejšie
ponuky
Buď ako prvý
informovaný
o novinkách,
akciách a zľavách

Next 176